Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

PŘIPOUŠTĚNÍ HŘEBCEM TULLAMORE (USA)

PŘIPOUŠTĚNÍ HŘEBCEM TULLAMORE (USA)

Tullamore(USA), míry- 163– 173– 184- 21.2   / běhal jako dvouletý , 18 startů/4 vítězství

VIDEO NA YOUTUBE od  Sixteenka2

 

U nás v chovu zatím moc nevyužívaným hřebcem, který má však zajímavý původ, osvědčené kvality. Proto, aby jste vše pochopili, je potřeba znát fakta, která některé z chovatelů určitě přesvědčí.

  

Potomek Theatricala (IRE), který je otcem BT  81 vítězů klasifikovaných dostihů !!!

Theatrical má v chovu řadu úspěšných plemeníků a dobrých matek skvělých koní!

Je pokračovatelem legendárního Nureyeva (USA)velmi uznávaného Nearca a jeho v chovu úspěšných potomků. Jsou nositelé vytrvalosti.

Je nositelem linie Northern Dancer  - Neartic  přes legendárního Nureyeva, jež byl několikatinásobným šampionem plemeníků ve Francii a Americe. Nueryev byl otcem podle statistik Jockey Clubu  505 vítězů (což je 62,7% potomků významných dostihů) a 135 vítězů (16,7%) z 806 registrovaných hříbat.

Zajímavostí je, že matkou Nueryeva je Special (USA), která je bábou u nás i ve světě rovněž ceněného hřebce Sadler's Wells (USA). Po tomto hřebci působí v našem chovu tři hřebci, mezi něž patří v Napajedlích Pouvoir Absolu (GB) a dále Four Noble Truths (IRE) či Bregtigny (FR).

Sadler's Wells (USA) je pak otcem světové top jedničky v chovu hřebce Galielo (IRE). Po ně je v našem chovu Durante Alighieri (GB) a Mikhail Glinka (IRE).

Tullamore  je synem hřebce THEATRICAL, vítěze 10 dostihů, který ve své kariéře vydělal 2,040.036 amerických dolarů $. Theatrical byl šampiónem starších koní v Irsku, Šampión hřebců na trávě v USA 1987.  Mezi jeho nejvýznamnější tři vítězství je ve světovém poháru šampionů - Breeders' Cup Turf,Gr.1, či v Turf Classic, Gr.1, nebo v Man O’War Stakes, Gr.1,  a druhé místo v  Irish Sweeps Derby, Gr.1.

Byl Otcem 81 BT vítězů (8% potomků dostihového věku).

Synové THEATRICALa (polobratři Tullamora) působích v roli plemeníků dali řadu otců BT vítězů, kdy mezi nejvýznamnější patří MARCHAND DE SABLE (Otec 10 BT vítězů), GERI (Otec 5 BT vítězů), ROYAL ANTHEM (Otec 5 BT vítězů).

 

PRO ROK 2018 PŮSOBÍ VE STÁJÍCH

Jezdeckého klubu z.s. Radkova Lhota

Kariéra hřebce:

DVOULETÝ    1 START

Jako dvouletý startoval v listopadu v německém Mnichové, kde doběhl v dostihu na 1400m na 5. místě.

TŘÍLETÝ   7 STARTŮ

Jako tříletý se na dráze prvně objevil ve Velké Chuchli, kde v dostihu II. kategorie na 1815m na 6. místě.

Druhý start (počátkem května) byl opět ve Velké Chuchli v dostihu II. kategorie na 1615, kde doběhl na 3. místě. 

Potřetí se na startu objevil ve Slovenské jarní ceně (L 1700m), kde po boji porazil o krátkou hlavu Ypsilon Kinga (GB).

Následovala série startů ve třech dostihů derby. Česko, Slovensko, Polsko. V každém potvrdil svou výkonnost a závěr. Nejprve vyhrál České derby a potom obsadil dvě třetí místa.

1. místo v Českém derby (video) (GrIII. 2400m)

3. místo ve Slovenském derby (video) (GrIII. 2400m)

3. místo v Polském derby (video) (GrIII. 2400m)

Následoval poslední start v sezóně a to ve vytrvalecké zkoušce tříletých koní - v St. Leger (L 2800m), kde si doběhl pro 4. místo.

ČTYŘLETÝ   6 STARTŮ

Sezónu otevřel ve francouzském Saint Cloude, kde skončil v poli poražených v dostihu na 2000m. Stejný osud ho potkal v německém Baden Badenu (GrII. 2200m).

V rámci derby dne v červnu se postavil na start Zlatého poháru (L 2400m), kde si doběhl pro 5. místo.

V červenci se v Mostě účastnil Ceny I.P. trust i.s. - Cena JCČR (NL 2018m)

Srpnový výlet ho zavedl do lázeňského města, kde v Karlových Varech startoval v Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího (NL 2000m). Zde doběhl na 2. místě.

Poslední start sezóny absolvoval ve francouzském Longchamp. Zde se se účastnil velmi slavného dostihu QATAR PRIX DE L¨ARC TRIOMPHE (Gr.I. 2400m), ale skončil hluboko v poli poražených. 

PĚTILETÝ   3 STARTY

Po zimě dobře odpočinutý a naladěný se postavil ve Velké Chuchli na start Velké dubnové ceny Factoringu ČS (NL 1800m), kterou lehce o 2 1/2 délky vyhrál.

Následovalo další vítězství a to po boji na mostecké dráze. Tentokrát se postavil na start Ceny první dámy ČR - Jarní mostecké ceny - Memoriálu Vlastimila Smolíka (NL 2450m).

Třetí start a poslední ho zavedl do Velké Chuchle, kde v Ceně Zlatý pohár YOKO (L 2400m) doběhl na 6. místě.

ŠESTILETÝ   1 START

V tomto roce absolvoval jeden star a to v dostihu II. kategorie - Ceně Albixon (2400m), kde doběhl na 2. místě.

KATALOG PLEMENÍKŮ klikni zde

Pedigree na blacktype pedigree klikni zde 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sixteenka2
 

 

TOPlist