Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

14. DEN KONÍ A DĚTÍ 10. 6. 2018

 

Vítejte na stránce 14. Den koní a dětí 10.6. 2018

Tradiční akce v Radkově Lhotě je spojena se svátkem nejen těchto ušlechtilých zvířat, ale se svátkem našich dětí.

Pro diváky je tento den možnost shlédnout různá odvětví jezdeckého, dostihového a westernového sportu. Dlouhodobě se nám nedařilo obsadit sekci vozatajců, a tak jsme tuto součást činností s koňmi vypustili. Na řadu přijdou ale i různé jezdecké ukázky.

Mezi tím, co se dospělí mohou kochat pohledem na koně a sporty s nimi spojené, nebo na neoficielní výstavu koní různých plemen, děti se mohou účastnit soutěží o zajímavé ceny v rámci Dne dětí, které věnuje náš jezdecký klub a sponzoři.

V letošním roce tuto akci ale zařazujeme nově do celostátního programu "Sportuj s námi".

Vzhledem k tomu bude překážkový běh přes skoky, které jsou určeny obvykle koním nejen pro děti, ale i dospělé.

Kategorie:

1.  Hříbátka (možno i s doprovodem rodiče!!!)  - do 5 let  (žlutá trasa cca 300m)

2.  Odstávčata - od 6 let do 8 let  (modrá trasa cca 1000m)

3.  Ročci - od 9 do 12 let  (zelená trasa cca 1500m)

4.  Dvouletci - od 13 o 17 let  (červená trasa cca 2000m)

5.  Ex dostiháci od 18 do neurčeno  (černá trasa cca 3000m)

 

Orientační program dne:

Zatímco se jezdci a majitelé registrují, diváci se umístňují na svá místa. Při příchodu přes vchod do areálu obdrží diváci při placení vstupného ve výši 50,- Kč anketní lístek, který vyplní a hodí do slosovací krabičky v hospodě a to po neoficielní výstavě a jakmile děti odběhnou dětskou cross country, bude vyhlášen nejsympatičtější kůň celé výstavy.

Děti obdrží po zaplacení vstupného (startovné) ve výši 30,- Kč soutěžní lístek. S tímto lístkem obejdou jednotlivá stanoviště základních soutěží, kde plní úkoly a okolo poledne se účastní dětské cross country, která bude ve 4 věkových kategoriích. Samozřejmě že účast v běhu je povinná jen pro ty, kteří chtějí soutěžit o ceny našeho jezdeckého klubu. Ty jsou součástí propozic této akce.

Od začátku bude za věží rozhodčích plápolat ohínek pro ty, kteří si budou chtít opéct buřta. Ten je pro účastníky jezdeckých závodů v rámci svačiny. Ostatní si je mohou zakpoupit v hospůdce.

Nejprve začne výstava koní. Ta je rozdělena do několika kategorií. Pokud budeme mít štěstí, bude součástí programu nejen předvedení plemeníka Tullamora (USA), který sídlí v našich stájích, ale i slavnostní pokřtění narozených hříbátek. Snažíme se současně pro ně získat i nějakého kmotříka :) .

Po ukončení výstavy začnou soutěže ponykoňogames, které budou uspořádány v opracovišti.

Současně budou probíhat běžecké soutěže jednotlivých kategorií. Rodiče prosíme, aby svým ratolestem vzali pro jistotu i oblečení na převlečení, sportovní obuv a ručník. Ta vede přes různé překážky. Vítěz si odnese nejen sladkou odměnu, ale i pohárek.

Pak budou následovat současně hned další dvě jezdecké disciplíny. Drezura a jízda zručnosti.

Následovat bude křížkový parkur, který tradičně rozdělujeme nejen na pony a velké koně, ale u poníků i s možností jeho absolvování s vodiči.

Po těchto soutěžích bude přestávka pro jezdce a koně.

Na řadu přijdou ex dostiháci, kteří ré se utkají v crosscountry pro dospělé. 

Dále proběhne slosování divácké soutěže o nejsympatičtějšího koně předvádění. Věřím, že v tuto dobu bude na místě nejen majitel vylosovaného anketního lístku, ale i vítězný kůň, který by se měl divákům představit a obdrží společně zvláštní cenu.

Po tomto vyhlášení začne odpolední program soutěží ve steeplechase. Nebude sice absolvována jezdci tak, jako dostih (jezdci jezdí samostatně), ale v každém případě vyhraje ten jezdec a kůň, kteří v nejrychlejším čase absolvují celý kurz.

Dál se budou prolínat skokové soutěže a crossovými. 

Za tu nejdůležitější soutěž celého dne pak můžeme považovat variabilní cross country. Nejen že tato soutěž bude ohodnocena dle propozic, ale samozřejmě nebudou chybět i věcné ceny.

Konec dne zajistí soutěže ve westernových disciplínách.

Další informace postupně naleznete na našich stránkách. 

 

TOPlist