Založit webové stránky nebo eShop

13. Den koní a dětí 21.5. 2017

Vítejte na stránce 13. Den koní a dětí 21.5. 2017

propozice 

Tradiční akce v Radkově Lhotě je spojena se svátkem nejen těchto ušlechtilých zvířat, ale i blížícím se svátkem našich dětí.

Pro diváky je tento den možnost shlédnout různá odvětví jezdeckého, dostihového a westernového sportu. Dlouhodobě se nám nedařilo obsadit sekci vozatajců, a tak jsme tuto součást činností s koňmi vypustili.

Mezi tím, co se dospělí mohou kochat pohledem na koně a sporty s nimi spojené, nebo na neoficielní výstavu koní různých plemen, děti se mohou účastnit soutěže o zajímavé ceny, které věnuje náš jezdecký klub.

Orientační program dne:

Zatímco se jezdci a majitelé registrují, diváci se umístňují na svá místa. Při příchodu přes vchod do areálu obdrží diváci při placení vstupného ve výši 40,- Kč anketní lístek, který vyplní a hodí do slosovací krabičky v hospodě a to po neoficielní výstavě a jakmile děti odběhnou dětskou cross country, bude vyhlášen nejsympatičtější kůň celé výstavy.

Děti obdrží po zaplacení vstupného ve výši 30,- Kč soutěžní lístek. S tímto lístkem obejdou jednotlivá stanoviště, kde plní úkoly a okolo poledne se účastní dětské crosas country, která bude ve 3 věkových kategoriích. Samozřejmě že účast v běhu je povinná jen pro ty, kteří chtějí soutěžit o ceny našeho jezdeckého klubu. Ty jsou součástí propozic této akce.

Od začátku bude za věží rozhodčích plápolat ohínek pro ty, kteří si budou chtít opéct buřta. Ten je pro účastníky jezdeckých závodů v rámci svačiny. Ostatní si je mohou zakpoupit v hospůdce.

Nejprve začne výstava koní. Ta je rozdělena do několika kategorií. Pokud budeme mít štěstí, bude součástí programu nejen předvedení plemeníka Tullamora (USA), který sídlí v našich stájích, ale i slavnostní pokřtění narozených hříbátek. Snažíme se současně pro ně získat i nějakého kmotříka :) .

Po ukončení výstavy začnou současně hned první dvě jezdecké disciplíny. Drezura a jízda zručnosti.

Následovat bude křížkový parkur, který tradičně rozdělujeme nejen na pony a velké koně, ale u poníků i s možností jeho absolvování s vodiči.

Po těchto soutěžích bude přestávka pro jezdce a koně.

Na řadu přijdou děti, které se utkají ve třech rozbězích v crosscountry pro děti. Rodiče prosíme, aby svým ratolestem vzali pro jistitu i oblečení na převlečení, sportovní obuv a ručník. Ta vede přes různé překážky. Vítěz si odnese nejen sladkou odměnu, ale i pohárek.

Dále proběhne slosování divácké soutěže o nejsympatičtějšího koně předvádění. Věřím, že v tuto dobu bude na místě nejen majitel vylosovaného anketního lístku, ale i vítězný kůň, který by se měl divákům představit a obdrží společně zvláštní cenu.

Po tomto vyhlášení začne odpolední program soutěží ve steeplechase. Nebude sice absolvována jezdci tak, jako dostih (jezdci jezdí samostatně), ale v každém případě vyhraje ten jezdec a kůň, kteří v nejrychlejším čase absolvují celý kurz.

Dál se budou prolínat skokové soutěže a crossovými. 

Za tu nejdůležitější soutěž celého dne pak můžeme považovat variabilní cross country. Nejen že tato soutěž bude ohodnocena dle propozic, ale samozřejmě nebudou chybět i věcné ceny.

Konec dne zajistí soutěže ve westernových disciplínách.

Další informace zde postupně naleznete. 

 

Klikni na pro pozice  

TOPlist